Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rok 2012

 23. 12. 2012 Všem lidem, pejskům i ostatním zvířatům přejeme krásné prožití vánočních svátků, hodně radosti, pohody a úsměvů. Našim odchovaným pejskům a jejich majitelům se moc omlouvám, ale objednaná přání bohužel nestihla dorazit včas, věřím, že se to stihne do konce roku. Prozatím jsem každému alespoň udělala malý obrázek pro potěšení. Na zmenšeniny stačí kliknout. Hezké Vánoce.

16. 12. Přidávám fotografie z včerejšího dne ZDE.

15. 12. Po krátké pauze opět novinky. Na dnešek jsme naplánovali spolu s Bagsíkem a paničkou zúčastnit se Vánočního závodu v Letňanech. Bohužel bylo dnes tak namrzlo, celé dopoledne u nás pršelo a byl led, že jsme to museli vzdát. Vyšla jsem s holkama alespoň na pole a louku, ale i tak jsme měly ( my tři holky na všech 10ti nohách) co dělat. Tento týden dostala Džízinka již k Vánocům krásný postroj, už se těším, až ho vyzkoušíme na obrany. Ještě i Džízy musí zmohutnět. Obě  s Ailou v noci spinkají v boudě na slámě a jsou spokojené. S Džízy trénujeme ukazování zubů.

18. 11. 2012 BONITACE v Ml.Boleslavi

Na tento den jsme se  těšili a zároveň byli plni očekávání. Konaly se svody a bonitace (uchovnění) hovawartů. Nemohla jsem si to nechat ujít, navíc jsme se nabídla při pomoci s organizací. Vzala jsem na socializaci Džízy. K vidění bylo dost hezkých psů a feneček, bylo zajímavé pozorovat jejich povahy a vzhled. Moc děkuji majitelům Ebinky za pomoc s Džízinkou, také kamarádkám za jejich krásné fotky. Bonitaci fenek zahájila naše Abbaye (Ebinka). Úspěšně prošla povahovým testem, drobným nedostatek byl menší zájem ke hře (aby ne, když bylo kolem tolik zajímavého), ale pochvala byla za absolutní nezájem o střelbu. Následovalo posouzení exteriéru, Ebinka se chovala vzorně, nikdo neshledal vážné nedostatky a tak byla

Abbaye z Kraje bílé pěny uznána CHOVNOU FENOU.

s kódem: 5/3a/B5,C2,G1,S1/s ( Fena standartního typu, plavá, úzká hlava, téměř neznatelný stop, užší hrudník, za pohybu volné lokty - prý pouze levý wink, povahový test splněn). Moc gratulujeme!!! heart

11. 11. Svátek Martina jsme strávili dopolední procházkou. Počasí nám moc nepřálo, ale přesto jsme vyrazili. Byla jsme moc ráda, že nás navštívili majitelé s Blackem a aby nás bylo víc, přidala se i Martina s Bagsíkem (děkuji wink). Black nemá moc psích kamarádků, tak byl trochu překvapený, ale jinak je z něj krásný, mohutný pes s moc hezkým hnědým okem. Moc nás těší, že má s páníčky tak srdečný vztah. Je to mazlíček. Brzy se podívá na cvičák, kde jistě najde i psí kamarády a vyřádí se. Držíme mu palce, jistě bude i šikovný na výcvik.

4. 11. Mezinárodní výstava psů Praha - Letňany

Tentokrát jsem vyjela jen s Blaugies a sama. Pro jistotu jsme od 4 hodin ráno nespala.smileyNa místě nás již čekal Aston s páníčky a brzy dorazila i Ebinka ( Abbaye). Bylo to prima setkání. Paní rozhodčí byla dnes z Rakouska a byla také přísná.  Aston se předvedl s dalšími psy v mezitřídě. Prvně ho předváděl páníček a bylo vidět, že jsou sehraná dvojka. Nakonec jedinou Výbornou známku získal pejsek z Rakouska ( jaká náhoda), ostatní psi ve třídě měli hodnocení VD. Aston nakonec záskal známku Velmi dobrá 3Džízinka byla tentorkát v konkurenci 7 fen, což je ve třídě dorostu opravdu neobvyklé. Paní rozhodčí se jí asi moc nelíbila, protože se trochu bránila ukázat zuby ( což běžně doma není problém). Posudek má pěkný. Pouze tři fenky získaly hodnocení Velmi nadějná. Z ostatních si paní rozhodčí vybrala Blaugies na 4.místo, tudíž je Nadějná 4. Posudek najdete ZDEUpřímně mne ta známka trochu mrzí, ale na druhou stranu alespoň jsme odešli s umístěním.smiley Do Mezitřídy ještě nastoupila Ebi, kde mezi 8mi fenkami získala jako jedna ze tří známku Výborná, navíc bronzovou příčku. Ebi tedy Výborná 3. Za fota děkuji kamarádce Míše.

 

3. 11. Mezinárodní výstava psů Praha - Letňany.

Ráno nezačalo moc vesele, neboť jsem si nařídila budíka o hodinu později a tak jsme měli co dělat, abychom stihli dojet včas. Potom jsme stáli ještě půl hodinyBags VN1 v zácpě na parkoviště, ale začátek výstavy jsme stihli. Sešli jsme se uvnitř haly s Bagsíkem, který celé posuzování hovawartů zahájil.  Prvně měl konkurenci a tak si vyzkoušel opravdovou soutěž. wink Krásně ukázal zuby, panička Martina Bagsíka moc hezky předvedla a nakonec ve finálovém běhu vyhráli. Hodnocení Velmi nadějný 1 (včetně krásného posudku).  V dorostu fenek  se ukázala naše Džízinka, které se vyhrát nepodařilo a skončila jako Velmi nadějná 2. Ve třídě otevřené pak ještě zkusila štěstí naše Aila. Již jednou od paní rozhodčí získala VD a i nyní se potvrdil její vkus ohledně hlav hovawartů. Aila jí nesedla, nicméně i přes to byla Ailinka na druhém místě, tudíž Velmi dobrá 2. V posudku má trochu zvláštní větu "má prázdnou papulu" ( přitom je Aila plnochrupá surprise). Ale budiž. wink. Jsme rádi, že jsme nebyli jedni z 4 psů, kteří byli vyloučeni kvůli vrčení nebo štěknutí. I to se stane. sad

28. 10. Dnes brzy ráno jsem vyrazila s Ailou na zasněžený cvičák. Zvládly jsme jízdu po zamrzlé vozovce, kolem popadaných stromů a nakonec jsme úspěšně zdolaly i zkoušku BH (doprovodného psa). Vzhledem k tomu, že jsme se příliš nepřipravovaly a šly to "jen zkusit" ( navíc v nečekaných a ztížených podmínkách) to byl úspěch. smiley Trochu nám body snížily okolnosti, neboť když jsme s Ailinkou byly na řadě a prováděly poslušnost, u plotu se objevila cizí paní s nějakým malým pejskem a Aila je celou dobu pozorovala. Takže se nesoustředila, jak by měla, dokud paní na procházce neobešla celý cvičák. frown Nutno podotknout, že to byli jediní kolemjdoucí za celý den! laugh Z celkových možných 60ti bodů tedy Aila získala 54 bodů a byla druhá nejlepší. Jsem moc ráda, že jsme to nevzdaly předem. Odpoledne jsem ještě vyrazila z Džízy na pole a udělala pár fotek. Níže foto Aily a Blaugies.

14. 10. 2012 Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Opět jsme brzy ráno vyráželi do jižních Čech. Těšili jsme se na setkání s Adélkou, kterou jsme již dlouho neviděli, a s jejími fajn majiteli, včetně malé paničky wink. Uvítání bylo bouřlivé a srdečné. smiley Adélka je temperamentní a roste do krásy. Výstavní hodnocení bylo dnes pro všechny pejsky velice přísné a někdy i překvapivé. Nicméně pravdou je, že pan rozhodčí nejspíš nebyl úplně fit a je s obdivem, že vše zvládal i přes viditelnou indispozici. V dorostu Džízinka získala VN 2. Vzhledem k tomu, že běhala v kruhu se starší fenečkou a v tomto věku je každý měsíc na velikosti a vzhledu znát, jsme smíření, že budeme nejspíš oproti ostatním ještě několik měsíců "pozadu", ale věříme, že se vše časem dorovná.wink Ailinka ve své třídě otevřené získala dnes trochu překvapivě VD, (stejný rozhodčí, který jí udělil CAC), ale alespoň dokázala vybojovat 4. místo, takže nakonec Aila -  VD 4  

Největší úspěch dnes měla znakatá Adélka, která v Mezitřídě opravdu bojovala, panička ji krásně převedla a tím získaly hodnocení Výborná 1, k tomu CAC a navíc také Res. CACIB! Byli jsme na Adélku moc pyšní, gratulujeme ještě jednou majitelům a věříme, že tím to končit nebude a ještě někde se třeba za rok  ukáže.yesFota tady.

 

13. 10. 2012 Hovawartí školka - Praha

Vyrazili jsme na socializaci do psí školky. Setkali jsme se nejen s Bagsíkem, který nás s paničkou vzal s sebou, ale také s Bellinkou a Ebinkou ( Abbaye), která si přijela vyzkoušet, jak to chodí na bonitaci. wink Hezky jsme si popovídali, sourozenci se proběhali, dozvěděli jsme se tipy pro správný výcvik, viděli jsme, jak probíhá povahový test při hovawartí zkoušce dospělosti. Potom jsme se rozloučili a ještě jsme s Bagsíkem vyrazili do Prahy. Vyzkoušeli jsme jízdu autobusem, metrem i tramvají. Bags i Blaugies se chovali způsobně, zvládali to na jedničku. Fota z celého dlouhého dne najdete v galerii.

6.10.2012 Výstavní sobota wink

Na Oblastní výstavu do Prahy jsme vzali naši Džízy i s mámou Ailou. Posuzoval pan Václavík. Ve třídě dorostu dostala Blaugies známku VN 1. Ve třídě otevřené v konkurenci dalších fen Ailinka V 2.

Do Litoměřic na Krajskou výstavu se zajel podívat Bags. Panička byla pochválená za pěkné předvedení, Bagsík tedy VN 1.

 

Na Oblastní výstavě měla svou premiéru černá Belle Vuekterá se líbila a získala první hodnocení  VN 1

Oporou jí byla i starší Abbaye (Ebinka). Ta si v mezitřídě vyběhala V 1 a Vítěze třídy. V rozběhu o vítěze porazila starší fenky a vyhrála i titul Oblastní vítěz!

Moc všem majitelům gratulujeme, děkujeme za reprezentaci a těšíme se z jejich radosti. Fota s dovolením majitelů přidám.

1. 9. 2012 Krajské výstavy

Opět se zabouřilo ve vodách a Bílá pěna se ukázala. wink Na jedné výstavě se střetly dvě sestřičky. Panu rozhodčímu se líbila více plavá Ebinka a její mohutná figura. Chelsinka je jemnější typ fenky, vždyť je přece ještě dívka, skončila na druhém místě. No, každý rozhodčí má jiný vkus. Nicméně obě psí holčiny a samozřejmě paničky si zaslouží velkou pochvalu a poděkování. Alespoň si domů odvezly poháry. yesAbbaye - Výborná 1, Vítěz třídy a navíc Krajský vítězAchelse Velmi dobrá 2.

 

Do Karlových Varů jsme vyrazili s rodinou a s Ailinkou i Blaugies. Setkali jsme se s bráškou Ebinky a Chelsinky - Arránkem. Ten běhal v mezitřídě. Panu rozhodčímu se velmi moc líbil, jediná potíž byla v tom, že se nemohl dopočítat zoubků a tak plavý fešák Almus Arran dostal hodnocení Velmi dobrý 2.

Nicméně pan rozhodčí chválil jak psa, tak předvedení paničky. Do třídy otevřené nastoupil Aily brácha - Assam Sobí dvůr. Ten si vyběhal Výbornou 1 a Vítěze třídy. Pak šla do kruhu Blaugies. Pan rozhodčí byl opět povídavý, milý, Džízinka se mu velmi líbila. Hodnocení napíši do záložky Blaugies. Běhaly jsme dost dlouho, pan rozhodčí nás přitom označil doslova jako "chutný pár".laugh Nakonec Džízy krásně stála a dle slov pana Hořáka byla škoda, že nebyly soutěže ve štěňatech, neboť by prý měla šanci. No, kdo ví... smiley  Blaugies z Kraje bílé pěny - Velmi nadějná 1. Ještě jsem nastoupila do třídy otevřené s Ailou, která se také líbila, krásně běhala, dostala velmi pěkné hodnocení za stavbu těla i pohyb, byla by jistě vyhrála, kdyby měla více srsti. sad V posudku máme, že línání (no,vždyť je 5měsíců po štěňatech) ji připravilo o lepší umístění. Snad příště.wink Aila Sobí dvůr - Výborná 2.

 

26.8.2012 Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav

Rozhodli jsme se zkusit Blaugies zvykat si na výstavní kruhy. Čekali jsme hodně zajímavé hodnocení od vyhlášeného pana rozhodčího. Místo něho však přišel jiný a tak některé výsledky byly trochu překvapivé.Naštěstí se posuzovalo poměrně svižně, tak jsme přišly na řadu ještě před polednem. Do třídy štěňat nastoupily 4 fenečky. Nejstarší znakatá a dvě plavé holčinky. Po kontrole zubů ( my máme spíš díry cheeky) jsme běhali několik koleček. Džízy přišla na řadu jako 3. Postavila se a stála celou dobu sama od sebe. Pak jsme běhaly a běhaly. Obě jsme se snažily, stálo to za to. V posudku máme doslova mimo jiné napsáno  "...má pevnou horní linii, pěkný hrudník, výbornou pohyb. mechaniku, dobré úhlení, korekt.ocas. Dobře se předvádí." A i mne pochválil za předvedení. Dostaly jsme Velmi nadějnou. Vzhledem k tomu, že obě plavé fenečky získaly známku Nadějná a naše znakatá konkurentka je starší a mohutnější, skončila Blaugies jako VN2! Čekali jsme všichni ještě samozřejmě, jak dopadne Ebinka. Na začátku prázdnin dostala od tohoto rozhodčího titul CAC, byla pochválená za pevný hřbet a pěknou stavbu těla. Dnes má v posudku napsáno - měkčí hřbet a nepevnou kostru.surpriseŽe by jí změkla páteř přes léto?surprise Abbaye tedy VD.  No, nevím... Každopádně, takových překvapení bylo více.Nelze jiného, než hodit údiv za hlavu a těšit se z krásných psů a setkání s fajn lidmi. Fotky najdete na rajčeti.

 

29.7. Výlet do Prahy - ZOO 

Na sraz, který jsme naplánovali spolu s některými majiteli se někteří nakonec nedostavili, ale i přesto jsme se vydali mezi zvířectvo na socializační procházku v počtu 6:5:3 ( dospělí, děti, štěňata). Bagsík nás moc mile překvapil, hezky paničku Martinu poslouchá, vydrží pěkně chodit u nohy a roste do krásy. Znakáček Bernard (viz vpravo) nám ovšem vyrazil dech svou velikostí, krásnou srstí a pěknou hlavou. Vypadá to, že z něho roste mohutný pesan. Pod dohledem celé jeho rodiny krásně prospívá, hezky poslouchá a moc rád prý aportuje. Máme ze všech velikou radost. Dokonce nás potěšilo, že se nikdo z pejsků nezalekl ani davu lidí, ani ZOOvláčků,  ani tygrů, koně či medvěda. Při odpočinkových zastaveních se pejsci chovali vzorně, stejně tak si všeho užily i děti. Příští výlet bude více "na volno", chystáme se k Berounce. wink

Fotky ze ZOO najdete v galerii zde.

28.7. Výlet na Ještěd  - Vyrazili jsme na poměrně dalekou cestu autem brzy ráno. Na Ještědu jsme se procházeli, nahoře jsme měli sraz s partou známých. Na vyhlídce foukal vítr, což bylo příjemně osvěžující. Cestou zpět jsme se stavili v pískovně. Vykoupali se jak naši kluci, kteří si celý den pěkně užili, tak i obě psí holky. Domů jsme dorazili znaveni horkem, ale vpořádku.

  

15.7. Národní výstava v Ml.Boleslavi   byla příjemným zpestřením nedělního dopoledne. Ebinka byla shodou okolností v kruhu samotná, ale nějak jsme tušili, že to nedopadne moc dobře. Panička Katka se nemýlila, avšak důvod, pro který dostala Abbaye pouze Velmi dobrá 1 mne trochu překvapil, neboť jsem mu nějak neporozumněla. Ebinka prý není celá, kompaktní, je vyšší a nohatá. O pohybu nepadlo ani slovo, o postoji jen to, že je strmější (což není novinka). Nakonec paní rozhodčí řekla, že si asi panička Ebí myslela, že když je ve třídě samotná, že to má vyhrané ( nebo něco v tom smyslu, jako že dostane titul). Musela jsem se ohradit sama, neboť  když se člověk na výstavu hlásí, nemůže vědět, kolik dalších fen se také zúčastní a tak to, že je ve své třídě sama je čirá náhoda. Nakonec paní rozhodčí prohlásila, že kdyby měla hodnotit paničku, dala by jí jistě výbornou, ale fence ne. No, i přes to to bylo milé setkání, Ebí si pak s Džízy pohrála, rozloučili jsme se a jeli domů. Nejspíš si na příště budeme pro Ebinku i pro každého pejska či fenku přát více konkurence.wink Fotografie budou u Ebi na webu.

14.7. Na krátkou návštěvu jsme se vypravili ke Slanému za Bagsíkem a jeho paničkou. Bags je v porovnání s Džízy více chundelatý, ale stejně pěkný. Paničku hezky poslouchá, plánujeme společný výlet do pražské ZOO na některý víkend nejspíš v srpnu. Je vítán každý, kdo se chce přidat. Fota z návštěvy najdete zde.

13.7. V pátek jsem se s Blaugies vrátila z výcvikového tábora nejen pro HW. Bylo to úžasné setkání lidí a pejsků všeho věku. Džízinka byla zpočátku vyděšená, (kdo by nebyl, když se na něj vrhne v cizím prostředí najendou třeba 5velkých hafanů), naštěstí se poměrně brzy otrkala, denně si hrála s kamarády, užívala si mazlení, hlazení a nošení v náruči, vzhledem k tomu, že jsme byli ubytovaní v 2.poschodí a nechtěli jsme namáhat kyčle.S Džízy jsem ty dvě patra zdolávala zhruba 20-30x denně. Před den jsme zkoušeli "obrany" - spíš přetahování o cokoliv, "stopování" - hledání pamlsků ve vyšlapaném čtverci, "poslušnost" - přivolání, chůzi u nohy. Nejšikovnější byla Džízy v čmuchání v čtverci. Poslední den dokázala hledat přihazované granulky zhruba 15minut, aniž by ji vyrušil i kolem projíždějící traktor. Ani hlavu nezvedla a hledala, funěla, aby se nabaštila. Kromě toho všeho jsme se seznámili s dalšími fajn nadšenci pejsků, chodili jsme na procházky, povídali si, podorovali se vzájemně v našem učení. Bylo to natolik prima, že jsme zapomněli fotit a tak je jen pár obrázků. (Zvětšit je můžete kliknutím.)

 

3.7. Přidala jsem fotky z Klatov, najdete je zde.

2.7. Naše "B" štěnda oslavila 3.měsíce. Gratulujeme.  Blaugies dostala jako dárek dopolední vycházku do lesa se sbíráním borůvek a koupáním, odpoledne očkování a potom ještě procházku ve městě a hlazení od neznámých lidí. Byla po tom všem hodně unavená, tak si leha na zahradě a okusovala botičku a odpočívala.

 

30.5. Dnes odešel i Boondík. Přijela si pro něj úžasná panička s páníkem, kteří Bondíka vzali domů k psí kamarádce. Věřím,že Bond bude doma ochraňovat všechny a bude dělat všem stále radost. Ještě přidávám fotku naší Blaugies, aby v sestavě s páníčky nechyběla. laugh Držíme palce všem novým majitelům i štěňátkům, aby se rychle sžili, našli společnou "řeč" a měli se rádi. Také doufáme, že s mnohými zůstaneme dále v kontaktu jako s majiteli "A"ček,  třeba i společně podnikneme nějaký výlet, pokud bude zájem.

27.5. Po dnešku nám doma zůstal jen Bondík a naše Džízy. Byly to náročné dny pro všechny, loučení bylo vždy smutné, ale zároveň jsme rádi, že naše štěňátka dostala báječné páníčky a již se zabydlují v nových domovech. Jsme moc rádi za stálé zprávy od nových majitelů. Popisky zleva. Brain se odstěhoval k veliké rodině k Písku, kde se mu budou věnovat jak páníček, tak dost dvounohých "koček" wink, černý Bagsík bude nedaleko nás u Slaného hlídat svou úžasnou paničku, která ho hned dokázala poznat mezi hloučkem černých hlaviček, Bellinka bude mazlík pro moc hodnou paničku poblíž Prahy, a naše srdíčková černá princezna Sárinka (Brackie) si bude užívat rozmazlování také u Prahy v rodině, kde již hovíky znají.

 

23.5. Štěňátka nás pomalu opouštějí, stále počítáme méně a méně. sad Je to smutné loučení, ale na druhou stranu víme, že dáváme štěňátka do dobrých rukou k hodným lidem. Včera odjel Berný, který bude bydlet v Berouně a bude pod dohledem páníka navštěvovat i výcvik. Dnes se stěhoval i Black, bude bydlet u Prahy s moc hodnými páníčky, kterým bude dělat společnost i na chalupě. Jistě bude velký mazel, dobrý hlídač i kamarád. heart Se svolením majitelů zveřejňuji fota.Vlevo Bernard s rodinou, vpravo Black s páníčky.

20.5. Dnes jsme zvětšovali štěňátkům výběh. Maminka Aila pečlivě vychovává všechny svoje dětičky, udílí jim poslendí rady do života, povzbuzuje je a láskyplně je olizuje. Odpoledne jsme se pokusili každého chlupáčka zvlášť vyfotit ( na jedno štěně je potřeba alespoň 3 lidí cheeky, lépe 4) . Přidala jsem kromě fotek k jednotlivým štěňátkům i pár informací - Vrh B.

19.5. Kontrola vrhu dopadla velmi dobře. Štěňátka se nebála, užila si mazlení a další pozornosti. Vrh byl zhodnocen takto: " Pěkné hlavy, tmavé oči, vrh celkově vyrovnaný, povahy přátelské." Všichni pejskové mají varlátka, dokonce byli pochváleni, jací to budou nejspíš pořádní samci. cheeky Důkazem vyrovnanosti je průměrná váha zvlášť fen i zvlášť pejsků, která je 5,10kg u obou pohlaví. Není to úžasné?

 Rok 2012

12.5. Klubová výstava hovawartů - Knížecí rybník u Tábora

S radostí oznamujeme, že této přehlídky NEJ hovawartů se zúčastnily všechny 4 fenky z našeho prvního vrhu. Pro Kessinku to byla premiéra, ale i tak se nedala zahanbit. U všech fen byl ohodnocen hezký pohyb, plnochrupý nůžkový skus a dobrá povaha. Bylo však vidět, že se psí holčičky mají u paniček dobře, neboť ve většině případů rozhodčí konstatovala, že by měly fenečky trochu shodit. To jediné byl u paní rozhodčí z Německa důvod zadat v mezitřídě, kde byly navíc naši nejmladší, všem holčinám od nás známku VD. Nicméně i tak se fenečky líbily. Věřím, že to paničky neodradí, klubová výstava je přeci jen vyšší třída a každý ví, že modelky si musí držet liniiwink, ale jakýkoliv posudek je cenný! Je to jistě dobrá zkušenost, spousty dobře míněných rad, setkání s lidmi a dalšími kamarády.yes

 

 Jediná Ebinka se rozhodla zůstat ve třídě Mladých a vzít to postupně. Ač se srstí po výměně se dostala Ebinka v konkurenci 18 fen mezi čtyři nejlepší s hodnocení Výborná. Dokonce se jí podařilo zaujmout svým pohybem a "krásným postojem", který trénovali s Vítkem. Tak v závěrečném běhu o pořadí vybojovala s paničkou 3.místo.V této soutěži krásy je to opravdu velký úspěch. Gratulujeme nejen Ebí, ale samozřejmě všem.heart Děkujeme za účast a těšíme se opět někdy...wink FOTO 

11.5. Příští týden k nám přijede pan veterinář, aby štěňátka tetoval a také prvně očkoval. Poté nás navštíví paní poradkyně chovu a po schválení budou štěňátka již moc odcházet do nových domovů.

10.5. Nové fotky najdete v  ALBU. Obojky možná matou, fotoaparát někde nezachytil správnou barvu. V sobotu se koná Klubová výstava hovawartů na Knížecím rybníku u Tábora. Kdo by měl zájem, přijeďte se podívat na krásu tohoto plemene. Můžete podpořit i naše barvy. laughwink

8.5. Dnes jsme měli opět dvě socializační návštěvy. Štěňátka se hrnula od jednoho k druhému, záhonek dostal novou úpravu, narcisky únavou lehly. cool Ailinka vychovává, stále kojí a líná, chuděrka. smiley Video z večerního dovádění doma sice není nic moc,a le pro představu, jak to u nás doma poslední dny vypadá, jistě stačí. Omlouvám se, v nadpisu má být Večerní hrátky!

Úspěch naší odchovankyně - černé Chelsinky . Na Oblastní výstavě se ukázala prvně v Mezitřídě a získala  krásný posudek a hodnocení Výborná 1, ale navíc i titul Vítěz třídy a Oblastní vítěz. Velice gratulujeme!

 

6.5. Včera odpoledne jsme měli opět milou socializační návštěvu, přijela se na nás podívat chovatelka Ailinky Pavla. Všechna štěňátka se moc líbila, zejména tím, jak jsou si povahově všichni podobní, nikdo se nijak mimořádně nevymyká. Navíc štěňátka zažila první bouřku a déšť, ale během her si to snad ani neuvědomila. laugh Fota, jak objevují nové prostředí a podněty najdete na rajčeti TADY.

5.5. Všechna štěňátka rostou každým dnem. Již se naučila chodit na toaletu mimo pelíšek. Střídáme jim hračky, zkoušíme různá překvapení, aby se všichni co nejvíce připravili na budoucí život. Skoro denně máme návštěvy kamarádů a dětí různého věku. Krmíme granulemi, chlupáčci ochutnávají i vařené maso s přílohou, dnes dostanou mléčnou svačinku. Ailinka mezi krmením také kojí.

3.5. Druhá vlaštovka přilétla. Po Adélce i Ebinka (Abbaye) má v posudku z rentgenu   DKK i DLK obojí 0/0 ! Gratulujeme a jsme velmi rádi.

2.5. Štěňátka rostou, znovu byla odčervena, nyní tráví dny hraním, baštěním, pobíháním po zahradě, kousáním hraček, škádlením s maminkou Ailou, mazlením s našimi dětmi i návštěvami. Krmíme namáčenými granulkami, mezitím Ailinka stále kojí, již  ve stoje. Nové fota najdete na našem  ALBU

28.4. Krajská výstava v Mladé Boleslavi přinesla úspěch dvěma Áčkům.

Za fenky bojovala Ebinka Vyběhala si bezchybné hodnocení a známku Výborná 2. Za pejsky ve třídě mladých měl svou premiéru Astonek.Obdržel známku Výborná 1, v užším kole o titul ho  porazila starší znakatá fenečka. Tak snad příště. wink

26.4. Dnes jsme využili konečně teplého a krásného počasí a štěnda si užívala na zahrádce. Bylo skutečně krásné je pozorovat hrát si a pobíhat po zelené trávě. A tak jsme fotili a fotili, mazlili se a fotili. Jak to dopadlo najdete v albu na rajčeti tady.

Dne 21.4. se konala Krajská výstava, jíž se zúčastnily dvě fenky z našeho prvního vrhu. Černá Chelsinka a znakatá Adélka. Paničky si pěkně popovídaly a vzájemně se podporovaly, nakonec se podělily o první dvě místa! Získaly obě známku Výborná a velmi pěkná hodnocení pana rozhodčího. Moc oběma paničkám gratulujeme a již se těšíme na setkání.

21.4. Dnes byl u nás návštěvní den, štěnda vstávala již o 6hodině, Ailinka jim dala napít mlíčka, páníček udělal kaši. Chlupáčci se proběhli po kuchyni, pohráli jsme si, pomazlili se a opět ulehli, aby načerpali síly. Jen doufáme v pochopení návštěv, že nemáme doma "čuňátka", ale že ti ušmudlánci od kaše budou krásná štěňátka.laugh My je tak vidíme stále. Fotky dodáme v průběhu dnešního dne.

20.4. V podvečer nás navšívila kamarádská "psí" dvojice. Kolegyně chovatelka Veronika  nám prohlédla odborným okem všechny mazlíčky a všichni se moc líbili. Miminka dostala novou hračku a užila si ňuchňání. wink Moc děkujeme za vše!

19.4. Další pejsek našel své páníčky, či spíše paničku. Bude se jmenovat Boon, ale pro paničku to bude milý "Bondík". Čeká ho prima bydlení, zahrada, vycházky do lesa, výcvik a možná ho uvidíme i někde jinde. winkDěkujeme za návštěvu a za dárečky.

18.4. Dnešní odpoledne jsme měli první milou návštěvu budoucích páníčků jednoho z černých pejsků. Black bude bydlet s moc hodnými lidmi a bude jim dělat kamaráda i na chalupě. Navíc bude nějakou dobu i kousek od taťky Aslánka, věřím, že se třeba někdy v budoucnu potkají.  Přidávám fotečku malých "šmudlíčků." heart

16.4. Dnes jsme štěňátka i Ailunku odčervili. Pro potěšení vkládám video prvních her i se zvukem.cheeky Barvy obojků jsou trochu zkreslené, bez obojku je fialinka Bellinka.

15.4. Štěňátka mají otevřená očka, začínají chodit, ozývají se stále hlasitěji. Otevírají se i zvukovody, zažnou si přivykat na běžné zvuky domácnosti včetně pračky, vysavače, mixéru, rádia a halasu našich dětí. angel  Miminka již mají vyvinutou termoregulaci, postupně jim snižujeme teplotu v místnosti. Zítra nás čeká první odčervení, uvidíme, jak bude chlupáčkům pasta chutnat. Fota "holčičky" ( fialinka ztratila bohužel obojek).

11.4. Dnes naši mazlíčkové prvně otevřeli oči. Zatím sice nevidí nic jasně a ostře, ale je to další pokrok.

9.4. Dnešek je ve jménu velikých radostí! Ebinka ( Abbaye) se účastnila první letošní výstavy a ve své třídě  vyhrála, získala krásné hodnocení a titul Vítěz třídy mladých. Gratulujeme!!!

Obrovskou radost nám však udělala Adélka. Dorazily výsledky jejích DKK a DLK. Obojí má 0/0 !!!

Moc blahopřejeme Adélce a majitelům a děkujeme, že se o tuto radost podělili s námi.

7.4. Všechna miminka rostou jako z vody, jak se přiblíží maminka Aila, vydávají hlasité kňučení a pískání. Při krmení si spokojeně pomlaskávají. Kdykoliv štěňátka vážíme nebo jim čistíme pelíšek, Ailinka nás pečlivě hlídá, jak se staráme a zda jejím miminkům něco nechybí. Po návratu štěňátek do pelíšku hned každého očichá a zkontroluje, zda je vpořádku.

6.4.  Do GALERIE na rajčeti jsme přidali další fotka mazlíčků. Pěkně rostou, přibírají na váze jak se má. Všichni již zvýšili váhu nejméně o 20dkg.

5.4. Budu přidávat fotky z prvních dnů pro potěšení. Najdete je TADY. Většina štěňátek se váhou blíží k hranici 700g, někteří ji již překročili. Aktualizovala jsem tabulku. Ailinka se o vše vzorně stará. Začínáme přemýšlet nad jmény spolu s budoucími majiteli.

Další důležitá zpráva, o kterou se nemohu nepodělit. wink Konečně začala hárat poslední fenečka z "A" vrhu, Kessinka. Rozhodně nebudu zapomínat na první naše odchovance. Proto budu určitě ráda za novinky od všech. heart

4.4. Přidala jsem váhovou tabulku. Najdete ji v sekci Vrh "B", v podsekci "váhová tabulka", čili : ZDE ..     

3.2. Dnes jsme měli veselou noc, v místnosti se štěňátky máme chůvičku, takže nás každé zakňučení a noční krmení probudilo. Ale Ailinka všechna svá miminka zvládá velmi dobře, krásně o ně pečuje, chrání je, čistí. Večer jsme vážili a většina štěňátek již lehce na váze přibrala, ačkoliv je běžné, že po porodu shodí. M áme velikou radost ze všech blahopřání. Přidávám odkaz na FOTOGALERII .

2.4. Ráno k nám přiletěl konečně netopýr cheeky a přinesl nám dlouho očekávaná štěňátka. Role porodního asistenta se chopil nejdříve páníček, odpoledne ho vystřídala panička. Ailinka začala rodit v 7,38hodin, kdy přišel na svět první pejsek. Poslední fenečka vykoukla na paničku v 13,40h. Dohromady jsme přivítali 5 pejsků ( 3 černé, 2 znakaté ) a 3 fenečky (2 černé a 1 znakatou). Večer Ailušku i štěňátka zkontroloval pan veterinář, pochválil novopečenou maminku, která mu svá miminka pyšně ukázala. Všechna štěňátka se mají čile k světu. Pan doktor byl spokojený a pronesl větu "Takové kontroly mám rád, když je vše vpořádku." Jsme potěšeni. Ale největší pochvala patří Aile, která již ze zkušenosti přesně věděla a ví, co dělat, jak se o miminka postarat. Krásně je krmí, olizuje, čistí a zahřívá. Je to úžasný pohled. Děkujeme všem za podporu a gratulace.

2.4. Ráno jsme začali v 7,30hod, v 10hodin stav: 2x černý pejsek, 1x fenečka černá se znaky.

1.4.Večer se konečně začíná něco dít, Ailinka občas prohrabává bednu, zkoušela na zahrádce boudu, rozdýchává občasné bolesti, dokonce ani příliš nežere. Nejspíš budeme mít divokou noc. Tak nám držte palce.

1.4. Napínání pokračuje, včera na večer klesla teplota, Aila zneklidněla. Zkontaktovali jsme veterináře, aby byl "připraven". Ovšem kolem půlnoci zalehla a spala až do rána naprosto v klidu. Nyní se sotva vleče, chudinka, bříško jí zmáhá. Miminka se v bříšku stále hýbou, což nás uklidňuje. Uvidíme,co přinese aprílová neděle...

31.3. Noc proběhla v relativním klidu, nicméně vypadá to nadějně. Teplota sice nic neukazuje, ale bříško Aily pomalu spadává, hafuška začíná více chodit, funí, v noci malinko hrabala v porodní bedně. Ráno mne uvítala s kňučením, málem mne láskou porazila a zamačkala, beruška zlatá. Přidávám poslední předporodní fotečku. Další bude zítra.

30.3. Pro nedočkavé přinášíme zprávu,že Ailinka ještě oddychuje "vcelku",pěkně nás napíná. Měříme teplotu, sledujeme Ailu na každém kroku. laugh

27.3. Dnešní den opět v normálu, teplota také nedává náznak, že by se mělo rodit. Oběhla jsem zahradu, nenašla jsem žádný chystaný úkryt pro "tajný" porod. laugh Aila má bříško jako balón, ale když se vrátím z práce nebo školení, je jak malé miminko, co vidí mámu. Strká do mne, poráží mne samou láskou, chce hladit, drbat. Je více přítulná než vlastní děti. surprisewink Od včerejšího dne běží u nás pračka na plné obrátky, sluníčko odpoledne suší deky, matrace, povlaky, hadry... Dnes jsme dávaly dohromady obojky. Napětí roste.smiley

18.3. Dnešní slunečný den jsme strávili mimo jiné i v přítomosti návštěvy (doufejme) budoucích majitelů jednoho štěňátka. Ailinka vzorně oznámila příjezd cizího auta před dům, po očichání poznala příjemné lidičky a dál byla v přítomnosti našeho povídání.Jsme rádi, že je právě taková,jaká je. Ještě nás všechny čeká zhruba 10 dní čekání, kolik štěňátke nakonec bude. Ailinka dostává již krmení ve 4 dávkách.

Štěňátka v bříšku již měří zhruba 12cm a dosahují cca 75% své porodní váhy.

16.3. Přidávám dnešní fotku pro představu, jak Ailince těhotenství sluší. 

15.3. Páník se pustil do akce a "oprášil" porodní bednu. V kuchyni není moc k hnutí, ale Ailinka a její miminka budou mít prostoru dost. Přidávám fota z včerejší večerní siesty v obýváku, kam naše těhulka občas může, obzvlášť, když teď vyžaduje stále hlazení a mazlení. Rostoucí bříško jí pomalu začíná zmáhat. Pustili jsme pořad o obézních lidech a museli jsme se smát.

 

13.3. 45.den - U plodů probíhá osifikace pánve a roste srst. Oči mají zavřené. Velikost je kolem 9 cm. Ailinka vesele přibírá, začíná být pomalejší, ovšem chuť k jídlu má stále velikou.laugh

10.3. Štěňátka jsou již na pohmat v bříšku Ailinky cítit jako malé bouličky. Je to nádherný pocit, včera se mi dokonce zdálo, že mne něco ťuklo do prstu.  

9.3. Jak je vidět, naší Alince těhotenství prospívá. Denně chodí na procházky, dobře baští, hodně odpočívá a mazlí se. Důkaz přikládám na fotce. No, řekněte, kdy se člověku podaří mít na klíně tolik psů v jednom? wink

8.3. Dnes je 40.den březosti. Aila má zpátky velkou chuť k jídlu, zálibu v mazlení a odpočívání. Také se jí začínají hodně zvětšovat mléčné žlázy, je klidnější. Pomalu budeme začínat oprašovat porodní bednu.smiley

Psí miminka již měří zhruba 6,5 cm. Mají již založené prakticky všechny vnitřní orgány.

5.3.Přidávám fotečky Aily, která využívá svého postavení nastávající matky a na chvíli si uvelebila v synkově posteli. Byla nadmíru spokojená. Zvýšili jsme jí již malinko krmnou dávku bohatší na proteiny, aby měla psí miminka vše potřebné pro správný vývoj a růst. Ještě se ráda podělím o fotečky dvou sourozenkyň, Kessinky a Chelsinky. Opět možnost hádat, kdo je kdo.

3.3. Dnes nás potěšila zpráva o úspěchu "naší" Abbaye ( Ebi) , která se zúčastnila Oblastní výstavy a ve třídě mladých získala výborné hodnocení a navíc titul Vítěz třídy. Domů si tak odvezli další medaily. Velmi gratulujeme! yes  Našla jsem doma dvě podobné fotografie, tak můžete hádat, která je která.smiley

2.3. Pro kontrolu jsme dnes vzali Ailu ještě jednou na ultrazvuk. Pan doktor konstatoval, že miminka rostou a vše je jak má být. Počet se dá jen odhadnout, ale podle všeho bude ideální podobně jako v prvním vrhu. Pro zvídavé a třeba i pro budoucí zájemce tu máme první seznámení s malými psími miminky. 35.den. 

23.2. Při kontrolním sonu nám pan veterinář potvrdil březost, tudíž se můžeme těšit na štěňátka.Ailinka se příliš nezměnila, nejspíš již ví, do čeho jde. wink Žádný alkohol, zdravá strava a výhody nastávající matky.

15.2. Na Ailince pozorujeme první fyzické změny - zvětšují a zjemňují se jí bradavky.

***

14.2. Achelse z Kraje bílé pěny má nové stránkyZDE .                             

10.2. Do naší sbírky fotek přibyly aktuální fota úžasné Kessi, která hlídá fajn rodinu na Moravě a má u nich také vřelou péči. Moc děkuji za pozdrav a ráda fota přidávám sem. (Pro zvětšení kliněte na fota.)

6.2. S potěšením přidáváme další fotečky našich odchovanců, tentokrát přišel pozdrav od Achelse, černé fešandy. Děkuji majitelům za fotečky a informace. Chelsinka stále navštěvuje cvičák a zdokonaluje se.

4.1. Donesla se nám zpráva, že Aily ženich a otec našich budoucích štěňátek Ch. Aslan z Kraje pestrého kamení získal dnes na Mezinárodní výstavě v Brně první místo a další tituly V1 CAC a Res.CACIB. Gratulujeme.

1.2. Druhé setkání s Aslanem  se podařilo také, Ailinka se nejspíš zamilovalaheart, neboť při čekání v autě hlasitě vyla a kňučela. Jeli jsme v termín doporučený testy z progesteronu. Vše proběhlo dobře a to je hlavní. wink Již nyní si lze předběžně zamlouvat štěňátka z tohoto spojení.

 

30.1. Nádherné fotky nám zaslali majitelé Astonka z prvního našeho vrhu. Velmi jim děkujeme a doufáme, že se nám štěňátka  vydaří také tak pěkně jako "Á"čka.kiss

29.1.2012 Nastal den "D" , nebo spíš den "K" - krytí.

Sešli jsme se s naším vybraným ženichem a jeho vstřícným majitelem. Byli jsme potěšeni, že je Aslan stále takový fešák, jako si ho pamatujeme z některých výstav, kde jsme ho viděli. Mohutný pes s pevnou stavbou těla, krásnou lesklou hustou srstí, pěknou hlavou a velmi kontaktní povahou. Krytí proběhlo dobře, Ailinka se nejprve trochu upejpala, možná by si raději hrála a jen mrška provokovala, tak to nakonec vzali oba páníci do svých rukou  a spolu s velmi hodnou a zkušenou paní výcvikářkou oba "namlouvající" nasměrovali wink. Na mne, coby paničce, zbylo focení. Bohužel jen provizorním telefonem. Pokud by měl někdo zájem o štěňátka na jaro/léto právě z našeho spojení, přijmáme již nyní záznamy.  Více můžete najít ZDE . Rádi zodpovíme i jakékoliv Vaše dotazy.

27.1.2012Dnes slaví naše Ailinka své 4.narozeniny a Áčková štěňátka 1.rok. Velmi všem gratulujeme a posíláme nejen pozdravy, ale i vzpomínku v krátkém videu.

V nejbližších dnech se chystáme navštívit Ailinky ženicha pro vrh "B".

23.1. Včera jsem se zúčastnila semináře pro chovatele psů v Praze. Přednášel zde velmi vážený pan MVDr.Láznička velmi zajímavé a pro nás aktuální téma o březosti a porod

 

u fen. Následovala přednáška neméně zajímavá o nádorových onemocnění u psů. Věřím, že rozšířené informace  (raději z první části den) budu moci již brzy zužitkovat.

 

18.1. Včera nastala ta chvíle, kdy jsem nějak intuitivně vycítila, že "je to tady". Naše beruška Ailinka hárá. Začínám se tedy opět probírat knihami ohledně krytí.  Pro zpříjemnění čekání před krytím s vybraným ženichem  vrhu " B "  vkládám alespoň nové fotečky z VYCHÁZKYZájemci se mohou nyní těšit na častější aktuality na tomto webu, případně mohou využít kontaktu ohledně dotazů.

Další fotečky přišly od Arránka z Podkrušnohoří. Na první pohled jsou s Ebí jak dvojčata, ale pochopitelně je Arránek jako pes mohutnější.

17.1. Velmi nás potěšily fotečky "naší" Adélky, která se konečně dočkala sněhu v Jižních Čechách. Moc děkujeme za zaslání a pozdrav. No řekněte, není Adélka pěkná? wink Již se těšíme na vrh B.

9.1. V neděli 8.1.2012 se konala v Brně národní Hanácká výstava, které se zúčastnila s paničkou i "naší" Abbaye (Ebinka) smiley. Ve třídě mladých v poměrně vyrovnané a nemalé konkurenci získala posudek Výborná a k tomu 3.místo, završené velmi krásným hodnocením od zahraniční rozhodčí. Velice majitelům i Ebince gratulujeme k takovému úspěchu a přeji mnoho dalších krásných posudků. ZDE.

  

7.1. Neboť se začínají blížit 1.narozeniny našich prvních štěňátek, zpřehlednila jsem sekci o vrhu "A" . Zároveň bych ráda poprosila majitele o zaslání nějaké "výroční" fotečky jejich mazlíčka. Moc děkuji. 

 Během prázdnin jsme chodili na delší procházky ještě s kamarádem Blackem ( berňáčkem), který nám stále naznačuje svou pozorností k Ailince jako k dámě, že se "něco" chystá, ale zatím to cítí jen on. laugh

Pokud by někdo hledal štěně k odběru již v lednu a po stejném tatínkovi, jako mají naši Áčkoví odchovanci, jukněte na kamarádskou CHS www.zdestivehoudoli.cz..

13.12. Po dlouhém a nelehkém hledání ženicha pro naši Ailinku jsme se již s paní poradkyní chovu shodly a vybraly. Vzhledem k mému přání mít opět všechny barvy štěňátek, vybraly jsme opět černého zdravého psa. Je nejen krásný, elegantní, s velmi dobrým rodokmenen, ale má kromě mnoha výstavních úspěchů u nás i v zahraničí také složené pracovní zkoušky, což považujeme za další velkou přednost. Má velmi pěknou stavbu těla, výbornou povahou a úžasný ladný pohyb. Velmi se na toto spojení těšíme. Další informace pro zvídavé najdete v záložce Vrh "B" .

Fota ze svodu mladých - listopad 2011.

CSfauna.cz

Inzerce psů a štěňat

 

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist