Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rok 2011

Co se událo v roce 2011 v našem Kraji bílé pěny, jak se narodila naše první štěňátka, jak rostla a co zažila najdete na této stránce.

 

24.12. Štědrý večer se v Kraji bílé pěny opravdu vydařil, Ailinka dostala aportovací kost, nový pelech, nemálo pamlsků, dlouhou vycházku a pochopitelně byla členem celého večera od večeře po rozbalování dárků.

 

23.12. Během předvánočních příprav se k nám dostaly zprávy a o nečekaném hárání našich slečen. Pochopitelně první byla Abbaye a Chelse nezůstala pozadu. Holky spolu nejspíš hodně drží i na dálku. laugh 

13.12. Po dlouhém a nelehkém hledání ženicha pro naši Ailinku jsme se již s paní poradkyní chovu shodly a vybraly. Vzhledem k mému přání mít opět všechny barvy štěňátek, vybraly jsme opět černého zdravého psa. Je nejen krásný, elegantní, s velmi dobrým rodokmenen, ale má kromě mnoha výstavních úspěchů u nás i v zahraničí také složené pracovní zkoušky, což považujeme za další velkou přednost. Má velmi pěknou stavbu těla, výbornou povahou a úžasný ladný pohyb. Velmi se na toto spojení těšíme. Další informace pro zvídavé najdete v záložce Vrh "B" .

1.12. Máme další úžasné zprávy od majitelů našich odchovanců. Ebinka ( Abbaye) si vyzkoušela na svém cvičišti prvně dospěláckou zkoušku ZZO. Pochopitelně jen na oko, ale i tak si zasloužila velkou pochvalu a odměnu. Moc gratulujeme. Více na stránkách Ebi. Černá Chelsinka si zas vyrazila na cvičák vyzkoušet prvně obrany, pešek ji podle slov paničky nadchl. Také nás tato zpráva moc těší a držíme palce do dalšího tréninku, třeba jen pro radost a potěšení.

19.11.2011 Mladá Boleslav "SVOD MLADÝCH" 

Den velmi náročný, ale velmi úspěšný a veselý. Sešla se všechna naše štěnda a pro mne to byl největší dárek k blížícím se Vánocům. Až jsem se divila, jak všichni vyrostli. Ailinka se mezi dětmi skoro ztratila. Čekání bylo dlouhé, ale vyplatilo se. Všichni mají krásné hlavy, dobré uši, nůžkový skus, nechybí žádné zuby, psí varlátka jsou také vpořádku. Astonek a Arránek nosí zatočený ocas vesele nad hřbetem. Arránek má jetě napsané světlé oko a Kessinka chybějící znáčky. Ovšem jinak jsou všechna svodová hodnocení bezchybná. Mám velikou radost a všem majitelům patří můj velký dík za trpělivost a hlavně za ochotu podstoupit náročnou cestu a dlouhé čekání. Děkuji moc a doufám, že se ještě někdy někde sejdeme. wink  Fotečky ZDE díky Katce a Vaškovi.

13.11. tento víkend se u nás slavilo Martinské posvícení, přijelo pár kolotočů, tak jsme se byli s dětmi a Ailou taky juknout. Aila se sice taky chtěla povozit, sápala se na kolotoč mezi autíčka, ale nakonec dala přednost procházce k živým koním na louce. Nechala se také vyfotit. Pro zvětšení kliknout na obrázek.

6.11.2011 Na Mezinárodní výstavu v Praze - Letňanech se opět přihlásila Ebinka, čerstvě do třídy mladých. Pan rozhodčí Kukla je hovawartů znalý, tudíž jsme byli zvědaví. Bylo nám jasné, že Ebi bude nejmladší a tedy v porovnání se staršími bude trochu v nevýhodě. Vítek Ebinku velmi pěkně předvedl, byl také pochválen. Nakonec si vyběhali první místo! Bohužel však se titul nekonal, neboť pan rozhodčí udělil známku VD. Oslava byla samozřejmě i tak, pamlsky a nakonec i hrátky s bráchou Astonem, který také pěkně zmohutněl. Již jsme zvědaví na ostatní na svodu. FOTA z Prahy. 

Pro zájemce o jiné plemeno mohu doporučit rodinný odchov úžasných psích mazlíčků anglických kokršpanělů v moc pěkných barvách a po úspěšných rodičích. Více najdete zde .

20.10.  Již nás najdete i na doméně www.zkrajebilepeny.cz. yes

2.10. Svou návštěvou nás poctil Astonek se svou rodinou. Byli jsme na procházce, hafani se vyběhali, my našli spousty hub. Asty je neúnavný divoch, ale roste z něj fešák.

 

Sobota 24.9.2011   V Kroměříži se konala Klubová výstava hovawartů. Velmi nás potěšila odvaha rodiny plavé Ebinky (Abbaye), kteří se zúčastnili v kategorii dorostu. Moc jsme drželi palce a štěstí se usmálo. Ebi získala vítězství! Hodnocení  Velmi nadějná 1. Moc mi s pánečkem udělali radost. Držíme palce do dalších kruhů, kde ve třídě mladých konečně budou moci bojovat i o tituly. wink

 

Také musím zmínit setkání rodiny Ebi s rodinou Kessinky, které podle všeho proběhlo moc hezky a k oboustranné radosti. Děkuji všem majitelům našich štěňátek, že se stále zajímáte i o druhé psí "sourozence" a jejich rodiny. O to více se těším na svod, doufám, že se všemi.

Neděle 18.9.2011 byla ve znamení úspěchu naší Ailinky. Vyjela jsem na zkušenou do zahraničí. Díky přátelům, kteří mě s Ailou vzali svým vozem a pomohli mi s komunikací, jsem se mohla zúčastnit  Národní výstavy v Polsku.. Aila získala nejen krásné hodnocení a ocenění Výborná, ale  kromě zlaté medaile i titul CWC  neboli ( čekatel polského šampiona krásy). Nejdřív jsem nerozuměla, myslela jsem, že se mi to zdá, ale potom jsem byla nesmírně dojatá. Pan rozhodčí se ptal, zda je to první titul, bylo vidět, že nám to přál. V dalším souboji se šampionkou jsme již neuspěly, ale i tak  to byl úspěch, neboť pan rohodčí tituly každému nedával. Celkově vyhrál polský znakatý pes.

12.9. jsme dostali skvělou zprávu, naše Adélka ( Amber Adely) se "tajně" zúčastnila Krajské výstavy v Týně nad Vltavou a v třídě dorostu tak získala hodnocení Velmi nadějná 1 a podle slov rozhodčího pana Havelky má i nadějnou budoucnost. Uvidíme, každopádně moc děkuji za odvahu a předvedení. Pro mne je však ze všeho nejdůležitější, že se má každé štěně dobře a rodina ho má ráda. Výstavy jsou milý bonus. Děkuji.heart

10.9. Dnes se náš odchovanec Astonek zúčastnil výcvikového dne v Praze. Z "tajných informací" wink se k nám dostalo, že byl velmi šikovný, trochu divoký, má zájem o obrany.

3.9.2011 poblíž Dobříše se konalaKrajská výstava psů. Velmi mile nás překvapila účast dvou našich dorostenkyní. V kruhu se sešly plavá Ebi a černá Chelsinka, která měla dnes premieru. Ebi dnes s Vítkem  vyhrála a získala Velmi nadějná 1, ovšem Chelse nezůstala pozadu a získala nejen krásné hodnocení od pana rozhodčího Adlta s pořadím Velmi nadějná 2, ale také pohár, stejně jako Ebi. Ta ještě vyběhala druhý pohár s mladším páníkem v soutěži "Dítě a pes".  Moc děkuji za takové dobré zprávy a držím palce do dalších dní her, cvičení a radostí. Fota jsem si půjčila od majitelů.wink

 

28.8. se konala Mezinárodní výstava psů v Ml.Boleslavi. Naše "barvy" reprezentoval Andelot  alias Bak. Na své první výstavě opravdu zazářil, neboť pan rozhodčí byl velmi důkladný a přísný. Na Bakovi nejvíce vyzdvihl "výborný pigment a pěknou hlavu". Také chválil kompletní nůžkový skus. Bak získal určitě zaslouženě známku Velmi nadějný 1. Musím ještě prozradit, že se byl podívat i do kruhu Junior handlingu se svou mladou paničkou, ale byli se spíše seznámit, jak to chodí u mladých vystavovatelů. Určitě budou příště vědět více.wink I tak gratuluji.

 

Ailinka po dlouhém čekání nastoupila do nejobsazenější třídy otevřené, kde bylo 11 fen. Pan rozhodčí Adlt na Aile upozornil na lehce otevřenou srst, nicméně jí hodně pochválil pohyb a i pěkný postoj ( náš trénink se vyplatil) a získali jsme známku VÝBORNÁ. Nakonec ještě pořadí - V4. Byl to obrovský úspěch, neboť známku Výborná získaly pouze 4 fenky ze všech. Byla jsem ráda, že jsme neudělali svým štěndům "ostudu"cheeky a že i Bak vlastně vyhrál. Děkuji za odvahu i majitelům.

 

20.8.2011 Velmi nás potěšilo, že se rozhodli někteří majitelé ukázat své mazlíčky na veřejnosti a samozřejmě jsme je jeli podpořit. Krajská výstava v Karlových Varech byla ve znamení pěkného slunečného počasí a úspěchů. Za pejsky nás reprezentoval Arránek a za fenky tradičně Ebinka. Navíc jsme se setkali s bráškou Aily, takže se znakatým "strejdou" štěňat, Assamem Sobí dvůr.Arránkova premiéra dopadla na jedničku, panu rozhodčímu se velmi líbil. Mně však udělal největší radost svým veselým chováním, i při předvádění v kruhu nepřestával vrtět ocáskem.smileyEbinku vedla tentokrát panička,ovšem ani tady nebyl žádný problém a pochvaly byly na místě. Arránek i Ebi Velmi nadějní 1.

Strýček Samík již ve třídě otevřené získal titul Vítěze třídy a Krajského vítěze. yes Moc všem gratulujeme a děkujeme za předvedení.smiley Fota http://zkrajebilepeny.rajce.idnes.cz/Krajska_vystava_K.Vary_20.8.2011

9.8. Vyjeli jsme do dalekých končin skoro až k hranicím s Rakouskem navštívit princezničku Adélku ( Amber Adely). Cesta byla náročná, ale stála za to. Adélka nás přivítala radostí, mamča Aila ji trochu srovnala, ale pak již bylo vše v naprosté pohodě. Společné posezení, procházka na krásnou zříceninu, milá atmosféra.smileyByli jsme okouzleni.Cestou jsme se ještě stavili podívat se na dvě nehovawartí krasavice,které nás také mile přivítaly.Moc děkuji hostitelům za vlídné přijetí a péči,kterou Adélce věnují.

7.8. Dnes jsme se vydali na výlet do Žlutic. Arránek bohužel nemohl dorazit, ostatní štěnda jsou na dovolených, takže jsme nakonec mokli v lese jen s Ebinkou. Kdyby počasí přálo, jistě by to bylo mnohem lepší. Pěkně jsme promokli, navíc panička spletla stezku a zabočila o pár kroků dříve, tudíž      k vytyčenému cíli jsme nedošli. Ale věřím, že příště se to zdaří.

5.8. Ailinka dostala konečně nový doplněk - čip. smiley

27.7.2011 Dnes je to 6měsíců, co se narodila první štěňátka                      z Kraje bílé pěny.

Posíláme pozdravy a vzpomínky, těšíme se na brzské setkání. Zároveň tímto mockrát děkujeme všem novým majitelům za zprávy a fotky, které průběžně posílají.

Štěňátka v nových domovech se dostaly do dorosteneckého věku, některá mají za sebou první výstavy, některá navštěvovala psí školky, jiná se vrhla s páníky rovnou do trénování poslušnosti pod dozorem v některých ZKO. Velmi nás těší, že jsou všichni psí mazlíčci velmi učenliví, veselí, ale hlavně zdraví a že mají prima rodiny. Držíme jim palce do dalších dní, měsíců i let. Foto Achelse a Astonek.

 

17.7. Dnešek jsme prožili na cestách návštěvami známých, ale hlavně jsme jeli znovu přivonět k atmosféře do Ml.Boleslavi, kde se konala Národní výstava psů.Hovawarty posuzoval pan Řehánek, jak jsme si všimla, zdálo se , že tituly trochu šetřil.coolAle i tak bylo k vidění mnoho hezkých zástupců hovawartů i jiných plemen. My jsem se nakonec setkali "pouze" s Ebinkou a její super rodinkou. Abbaye si vedla v kruhu výborně, moc se líbila nejen panu rozhodčímu.Nakonec si odnesla si krásný posudek a známku Velmi nadějná 1. Děkuji Vítkovi za předvedení a držím palce do trénování s novým vodítkem.Těším se na setkání někde na procházce se všemi.

13.7. Udělali jsme si výlet s Ailinkou do pražské ZOO. Sešli jsme se ještě s kamarádkou Verčou v doprovodu. Našeho Vojtíška nadchlo snad všechno zvířectvo, i když nejdéle se zdržoval u kachňátek a dalších opeřenců. Ailinka byla také jak v jiném světě, zajímalo ji všechno. Jak si se zvířaty rozumněla je vidět na fotce. laugh

6.7. Během pár dní na Moravě jsem si naplánovali návštěvu u Kessinky. Měli jsme štěstí a podařilo se zároveň setkání na místě i s Chelsinkou. Holky si to pořádně užily, bylo krásné, pozorovat jejich hru. Jednou měla navrch Kessi, podruhé Chelse. smiley Kessinka se zatím ještě nedobarvila, tak bylo občas těžké, poznat která je která, neboť černá převládala.laugh Ale i tak jsme si to všichni moc užili, moc děkuji pohostinnosti rodinky Kessie.

 

3.7. Dnešní deštivý den jsme využili k návštěvě blonďáka Almuse Arrana. Cesta utekla poměrně rychle, Aránek žije v krásné čisté přírodě, doma se dělí o svou rodinu s kočkou a papouškem. Přivítal nás štěkotem. Pěkně vyrostl, má krásné tmavé oči, pěknou srst, ačkoliv momentálně dost líná a tím je i hubenější. smiley Určitě mu ale jeho prima páníčci zvýší dávky papání, protože si to ten divoký fešák zaslouží. Škoda, že bylo deštivo, snad příště vyrazíme na procházku do lesa. To s sebou vezmeme i Ailinku. Moc se těšíme.

 

1.7. Fotky Astonka ze štěněcí školky, která proběhla přímo od Klubu hovawartů. Aston s paničkou to mají nejblíže a tak se této akce účastnili. Podle slov majitelky Astona byli všichni nadšeni a hodně jim toto setkání do budoucna pomohlo.

27.6. Naše první štěňátka oslavila 5 měsíců. Dokončují přezubení, jsou  samá noha laugh, stále divočí, poznávají psí i lidské kamarády a dělají radost svým rodinám. Někteří navštěvují štěněcí školky, učí se pod dohledem výcvikářů poslouchat. Jsme na ně moc pyšní. Plánované setkání se sice posunulo, ale někteří odvážní se rozhodli, že vyzkouší pevné nervy a prostředí dosud neznámé ( nebo známé jne velmi málo) a čeká je výstavní premiéra. Ať dopadnou jakkoliv, pro nás budou vždycky ti nejhezčí. Věřím, že stejně to budou cítit i ti odvážní majitelé. Předem jim moc děkuji za jejich odvahu, samozřejmě přijedu každého podpořit osobně.

Fotečky Achelse.heart Že by nácvik obran?laugh yes

20.6.  Založila jsem diskuzní forum pro přehlednější komunikaci v různých oblastech, můžete přidávat témata podle potřeby. Také jsem udělala každému štěňátku z vrhu vlastní stránku, kam budu zaznamenávat aktuality, fotečky, případně úspěchy, které mi kdo pošle.

18.6. Ailinka začala hárat, takže nám nastalo období hlídání. Přišlo to trochu dříve než jsme čekali, ale zas na druhou stranu víme, že je s Ailinkou po porodu vše vpořádku.

12.6. Zajeli jsme s Ailou do Benátek na Jizerou, kde se konala Krajská výstava. Bohužel nám nejen nepřálo počasí, ale ani paní rozhodčí. Dlouho se nemohla rozhodnout s hodnocením, Aila běhala opět krásně, ovšem skončila na 2.místě. Jsem si vědoma stále nedostatečnému osrstění, ale nevěřila bych, že vyhraje fenka, která již při nástupu stáhla ocas a měla ho tak velmi čaasto, při běhu ji páníček musel doslova tahat za vodítko. Navíc dle diváků v běhu měla i jiné nedostatky. Pamatuji si, že kdysi dostala právě za stažený ocas Aila známku Velmi dobrou. Srst měla druhá fenka lepší, to asi rozhodlo. Počkáme tedy, až více zaberou vitamíny pro srst, zatím si od výstav odpočineme a budeme podporovat mladšíwink.

5.6. Minulý týden jsem ještě navštívili plavého Almuska  " Baka" , který nás okouzlil úžasně tmavýma očima, klidnou povahou a vstřícností majitelů, kterým jsme konečně mohli předat PP. Ostatním jsem je zaslala poštou. Fotečky jsou Andelota "Baka" v jeho domově.

V neděli jsme se vydali na dlouhý výlet do Klatov, kde se konala NÁRODNÍ VÝSTAVA. Místo deště nás ale čekalo krásné slunečné počasí, i když nám teda bylo hodně teplo, myslím, že vše bylo báječné, Aila s Ebí se hezky snesou vedle sebe, pily si vzájemně z misek, kluci si spolu hráli, my dospělí povídali a nakupovali. Vítek vedl Ebinku mnohem lépe než minule, běhali dost dlouho, ale je vidět, jak Ebinka na svém pánečkovi visí.yessmiley  Ebí získala opět krásné hodnocení, VELMI NADĚJNÁ 1,znovu jí pan rozhodčí předpovídal perspektivitu, což určitě všechny potěšilo.smiley Aila získala také pěkné umístění Výborná 4. I když jsem tajně doufala v něco víc, ale i tak jsme byli spokojeni. Moc se těším, až se někdo další přidá a Ebinka nebude vyhrávat sama. devillaugh

29.5. Dnes jsme si udělali odpolední výlet za Astonkem. Ten se byl se svými skvělými páníčky podívat na výcvikovém dni, který byl zaměřen také na hovawarty. Astonek se dle slov majitelů moc líbil, vůbec se nebál. Je to opravdu velký pohodář, ale věříme, že bude časem jistě i dobrý hlídač. Mají s paníčkou i pánem také moc hezký vztah, chystají se navštěvovat cvičák právě pod vedením zkušeného výcvikáře, z čehož mám také radost. Astonek dokonce ji dnes ukázal, jak pěkně již umí aportovat oblíbený balonek. Fotečku  fešáka přidávám.

28.5. Štěňátkům jsou čtyři měsíce a mohou nastoupit do výstavního pole v kategorii "Štěňat". Jako první to vyzkoušela plavá Ebinka "Abbaye", která se šla ukázat na Krajskou výstavu do Plzně. Samozřejmě jsme ji jeli podpořit. Vítek Ebinku moc hezky předvedl, musím říct, že na to, že to byla pro oba premiéra to zvládli super. Panu rozhodčímu se moc líbila. Napsal jí moc krásný posudek, dostala známku Velmi nadějná 1 a Ebí dostala svoji první MEDAILI.  smileyNavíc musím uvést, že když jsme pak nastoupily s Ailou do třídy otevřené my, pan rozhodčí Polgár mi osobně řekl,že se mu Ebí zdá, že bude hezčí než máma. Což mne opravdu velmi potěšilo a nemohu si to tedy nechat pro sebe. wink Odpoledne se konaly soutěže dětí, kde v kategorii nejmladších obdržel pohár jak můj synek Lukáš s Ailou, tak i Vojtík s Ebinkou. Oba kluci si rozhodně odměnu zasloužili, pro Vojtíka s nejmladším štěnětem na celé výstavě vůbec to byl výkon skoro nadlidský.yesEbinka se ještě zúčastnila soutěže o Nejhezčí štěně, kde skončila na nádherném 4.místě! Opravdu to byl jedinečný zážitek pro všechny, moc děkuji rodině Ebinky, že do toho šli s plným nasazením a nebáli se. Již se těším na další setkání, které na sebe nenechá dlouho čekat.cheeky 

 

24.5. Do konce týdne by měly dorazit průkazy původu, zítra je snad pošlou. Alespoň budeme moci první předat hned Ebince na Krajské výstavě v Plzni, kam je naše odchovankyně přihlášená do třídy štěňátek. Pojedeme ji podpořit a potom přidáme fotečky a informace. Moc se těšíme na všechny.

23.5. Štěňátka se mají v nových domovech skvěle, jsme rádi, že nemusíme řešit jakékoliv problémy. Moc děkuji všem za zprávy a fotečky. U nás se zas začíná lehce trénovat, s Ailinkou jsme navštívili již dvě výstavy. Ačkoliv mi každý říká, že po porodu je to většinou hloupost, tak nám to nevadí. Umístění nečekáme, spíše si užíváme příjemné atmosféry, fajn lidí. Na další výlet jsme jeli do Prahy, kde se konala mezinárodní výstava. V kruhu bylo přihlášených 14 fen, některé byly orpavdu moc pěkné a rozhodně jsme jim úspěch přáli. Paní rozhodčí neměla na Ailu žádnou výtku. Původní záměr hodnocení však nakonec změnila, ovšem v posudku je psáno:  "Předvedená fena exterierem má dostatečné kvality na výbornou známku, v současné době však není v kondici srsti, v konkurenci o titul neuspěje". Známku Velmi dobrá jsme čekali, zklamaná jsem tedy nebyla. Naopak mi dodalo hodně odvahy právě toto hodnocení, tudíž to určitě budeme zkoušet na výstavních polích dál.

Fotky tentokrát od Adélky a Kessinky - znakaté holčičky rostou do krásy...

  

13.5. Přidávám fotečky,které zaslali majitelé štěňátek. Zleva Chelse,Ebi,Aston.

  

7.5.2011 Po dlouhé době jsme si s Ailou udělali výlet na výstavu ke Kutné Hoře. Vše bylo úžasné, dokonce i v kruhu si vedla Ailinka báječně. Bohužel po porodu a odchodu štěňátek zcela ztratila podsadu, tudíž jsme jeli více méně na zkoušku,jak bude vůbec reagovat. Získala ocenění Výborná 1, bohužel kvůli srsti bez titulu. Video je zde: http://www.youtube.com/user/ailahovawart#p/a/u/1/O0ofWNAwXY0

Postoj:http://www.youtube.com/user/ailahovawart#p/a/u/0/RecPrTiNr9w

27.4.2011 Naše štěňátka slaví 3.měsíc. Všem posíláme moc pozdravů, podrbání a pomazlení, páníčkům přejeme hodně radosti i trpělivosti s psími předškoláčky.

21.4. S Ailinkou jsme se pustili do trénování běhu při kole, chodíme na dlouhé procházky, cvičíme. Aila je plná čertovin, dnes si sebrala ponožku ze sušáku. devil Přidám pár fotografií.

   

Velmi děkuji všem majitelům štěňátek z Kraje bílé pěny za jejich informace o životě štěňat, za jejich péči a za fotečky, které díky nim mohu ukázat zde. Jukněte,jak mazlíčci rostou...heartyessmiley Astonek a Achelse - černí chlupáčci. heart

  

7.4. Dny ubíhají jako voda,štěňátka v nových domovech vyrůstají ve zdraví a pohodě, všichni již mají přes 10kg, učí se poslouchat a dělají radost všem. Máme velikou radost za stálé informace od nových páníčků. U nás vše běží jako kdysi, navíc se Ailinka seznámila s novou kamarádkou z rodu maďarských ohařů. Holky si padly do noty, Ailinka se při každé návštěvě snaží štěndo vychovávat a moc to oběma dohromady sluší. Brzy přidám fotečky.

8.4. Uložila jsem poslední video než odešla Adélka.

7.4. V sobotu od nás odešla i Adélka, tak naše smečka trochu osiřela. Ailinka lehce smutnila, my s dětmi si stýskáme ještě nyní. Ale víme, že se všechna štěňátka mají báječně, užívají si krásného počasí a hlavně skvělých páníčků, kteří se všem opravdu věnují. Za to jim všem chci moc a moc poděkovat. Jsem ráda, že většina využívá možnosti komunikace na nyšich vzkazech. Určitě je to přínosné pro všechny. Někteří již plánují výstavy, samozřejmě přijedeme každého podpořit. Přidávám alespoň pár dalších foteček. Tentokrát je to černý Astonek a rošťanda Kessinka.

 

30.3. Dostáváme zprávičky o zabydlování štěňátek v nových domovech. Zatím jde vše bez problémů, z čehož máme všichni velikou radost. Přidávám pár fotek. V pořadí zleva: Achelse, Abbaye, Almus. Děkuji páníčkům, budu přidávat dále.

27.3. V našem Kraji bílé pěny již zůstala pouze Adélka. Všichni ostatní se zabydlují v nových domovech a podle zpráviček si vedou moc dobře, dělají radost svým páníkům a paničkám, někteří již dostali vlastní boudové vilky smiley.  Tímto moc děkuji všem novým rodinám za zprávičky a za pochvaly a vůbec vše. Adélka ještě týden bude rozmazlovaná u nás. Odloučení od brášků a sestřiček snáší přiměřeně, včera večer jsme ji ( i sebe) utahali, spinkala v pelíšku ( ve známém pachu), do rána se vyčůrala na psí plínce, ale další loužičku a poklad již vykonala na zahradě.yes Je to šikulka, která je neustále pod nohama všech a všude.cheeky

26.3. Dopoledne jsme se rozloučili s černým Astonkem, který bude dbát na pořádek na velké zahradě poblíž Prahy. Než vyroste, bude ale dělat společnost moc příjemné paničce třeba při vaření dobrot nejen moc hodnému páníkovi. Samozřejmě i Astonek bude vyrůstat s dětmi ( i když trochu většími).

25.3. Dnes nás opustili další dva mazlíčci. Ráno to byl Andelot. Jeho rodina je také plná dětí, páníček se mu bude jistě velice věnovat. Jsme rádi, že Andelot, novým domácím jménem BAK, zamířil do rodiny znalců a chovatelů hovawartů, tudíž jistě také zvládnou vše na jedničku. Navíc to nebude mít od nás moc daleko, tak se snad budeme občas vídat.yes

Odpoledne potom odjela poslední zástupce plaváčků, Abbaye - EBI. kiss Bude bydlet u Plzně, jak jinak než s dětmi. Vše je již nachystáno, Ebinka bude navštěvovat i cvičák. Tahle krasavice má již vlastní stránky, které jí vytvořil mladý páník. Alespoň budeme moci společně sledovat její růst, krásu a úspěchy.Určitě se podívejte na  www.abbaye-hovawart.webnode.cz.

23.3. Odpoledne nám odjel další odchovanec, Almus Arran. Zamířil směrem ke Karlovým Varům, kde se na něj těšila celá rodina zkušených kynologů. Paní si bude brát Almuska i do práce, aby nebyl sám, tudíž se bude mít jistě báječně.smiley Podle zpráv dorazili vpořádku, Almus chvíli cestou "zpíval" psí písničky o loučení, ale pak se prospinkal.

20.2. Ranní uklízení bylo skoro stejné, i když našich malých mazlíčků (z)bylo jen pět. Pořád přemýšlím, jak a co dělají dvě princezny v nových domovech. Jak se líbí Kessince na Moravě a co dělá černá Bárbínka za Prahou...Pro všechny přidávám báječné hodnocení našeho vrhu, které vystavila naše poradkyně chovu.ZDE

19.3. Dnes nám začalo smutné období, dečky a kyblíček palsků si odvezly Kessinka i Chelsinka. Budu si moc přát a doufat, že se občas dozvím zprávy, jak se naše krasavice holčičí mají v nových domovech. Bude nám smutno...sad Chelsinka má své stránky na www.achelse-hovawart.webnode.cz

18.3. Pro ošklivé počasí nemohou štěňátka ven, tak jen uklízíme, vytíráme, sbíráme, co jim kde doma odpadne ( samozřejmě mají občasný větší pohyb), bereme je střídavě i samostatně ven z ohrádky. Mazlíme se co nejvíce, abychom si všechny co nejvíce uchovali v paměti. V podvečerních hodinách nás navštívila paní poradkyně chovu, která všechna štěnda zkontrolovala, stejně jako veterinář nenašla ani kýly, ani bílé flíčky ani vady skusu. Zato ale našla u pejsků všechna varlátka, laugh, u všech štěňátek ocenila pěkný pigment a  tmavé oko. Vše je pochopitelně jan "zatím", nikdo neví, jak budou vypadat psí miminka za rok, ale předpoklad je velice slibný. Byli jsme pochopitelně nadšeni a na Ailinku náležitě pyšni. Aila chudák dostane místo pochavaly dietu, neboť se nám trochu zakulatila, jak dojídala po štěndách. Snad to brzy shodíme, začne zas běhat u kola a chodit více ven.

17.3. byla štěňátka prohlédnuta veterinářem, naočkována a tetována do levých oušek. Po tetování vypadali všichni (kromě černých a znakatých) jako vodníčci. Zelená barva byla úplně všude. Doufáme, že se smaže, než si budoucí páníčci pro své mazlíčky přijedou, aby se nezděsili. wink Adélka má stále pelech v pekáči. laugh

15.3.  Začínáme se připravovat na odjezdy našich pištících a mazlivých chlupáčků, již pachujeme koberečky. Bude nám smutno, i když se těšíme na trošku klidu. Krmíme Brit Care puppy pro štěnda velkých plemen, jsou to malé granulky, takže by bylo dobré chvíli v tomto pokračovat než budete třeba chtít zkusit jinou značku. Ale raději bych počkala třeba do půl roku s tímto krmivem. Případně pak doporučuji poradit se i s vašimi konkrétními veterináři. Rozhodně na krmení hodně záleží obzvlášť u štěňátek. Ohledně  termínů očkování, odčervení apod. budete informování při převzetí štěňátka.

13.3. Profilové fotečky jsou již k nakouknutí, děkuji za ně naší chovatelce Pavle ze Sobího dvora, která nás přijela včera navštívit. Pokud se někomu naše Ailunka líbí, Sobí dvůr plánuje vrh B.

Dnes se u nás stavili páníčkové Kestona, taťky našich štěňátek, pochopitelně s Toníkem. Moc jsme se na všechny těšili a na Kestonka jsem se nemohla vynadívat. Posuďte sami.

12.3. Právě přidány další fotečky do galerie. Dnešní krásný den tráví štěňátka venku na zahrádce. Ailinka je pěkně vychovává, návštěvy se mazlíkují. Alespoň budou snad štěnda večer dobře spát.smiley

11.3. Dnes ráno jsme zas pokročili o něco dále, neboť štěnda objevila způsob, jak přelézt hrazení. Konkrétně tedy Andelotek bude nejspíše dominantnější a svéráznější. Ten si s překážkou poradil jako první a to asi 3x za sebou. Nakonec jsem nevydržela a raději, aby si neublížili, jsem je všechny po jednom vynosila na zahradu (vyvenčit). Vydováděli se, já je zas po jednom uklidila zpátky domů, teď na chvíli usnuli. Ale znáte to (nebo poznáte), jak se otevřou dveře do kuchyně, hned jsou všichni vzhůru a dávají to pěkně znát.devil Je tady opravdu veselo. A to po mne ještě někdo vyžaduje sólové umělecké fotky těch čertíků! winklaughyes Ale pokusím se později.

 

10.3. Jsme moc rádi, že se všichni budoucí páníčci stále ptají na všechna chlupatá klubíčka, že jim chystají budoucí bydleníčko, hračky a pelíšky. Vy se těšíte, my již začínáme smutnit.Syn dokonce již plakal, když dorazil balík s koberečky pro štěňátka.sadAle víme, že se budou mít naše pivní štěňátka v rodinách určitě dobře a také doufáme, že se snad občas s některými z nich alespoň někdy uvidíme třeba na výstavě. wink

Sluníčko nám konečně dopřává a tak tráví štěňátka venku v Ailinčině kotci, kde prolézají kde se co dá, včetně boudy. Také alespoň maličko ubylo starostí s úklidem, když už prckové mohou (tedy občas) konat potřebu venku na trávě. laughZítra chceme domlouvat s panem veterinářem termín očkování a tetování. Vše se určitě dozvíte. Pro radost jsem přidala dnes konečně fota na web a video sem. 

6.3. Včerejší novinky se mi zřejmě neuložily (jak tak vidím), tak to napravuji. Sobotní ráno bylo ve znamení katastrofy, neboť v psí ohrádce nebylo kam šlápnout.surprisePo celé hodině úklidu nás ale malí čertíci odměnili takovou láskou, že nás opravdu málem snědli laugh. Tak jsem jim vystrojila vařené hody a celý víkend papkají rýžovo-masovo-mrkvové směsi, jen vyjímečně vystřídané rýži s trochou granulek. A jak jim chutná. heart

Dnes jsme byli opět chviličku na sluníčku, aby mrňousci lépe spali. Brzy budou další fota. Adélce se podařilo usnout v prázdném pekáči od rýže. Zřejmě již nemohla dál.

4.3. Zkoušíme nové krmení - Brit Care pro štěňátka. Je drobnější, hypoalergenní, snad bude mazlíčkům chutnan více. Po první dávce smíchané s rýží se jen slehla zem. cheeky štěňátka jsou den ode dne zvídavější, divočejší. Je legrace je pozorovat, jak se přetahují o hračky nebo se okusují navzájem. Včera se jim podařilo dostat se z ohrádky, ani nevíme jak. Jsou šikulové.smiley

Nové fotečky ve složce  "Hry na zahradě"  ZDE .

28.2. A je to tady, sluníčko nám konečně dopřálo a štěnda se konečně podívala ven. Sice opravdu jen 5 minutek a pod dohledem Ailinky, páníka a malého Vojtíška, ale vše proběhlo bezvadně. Uvidíme, co to s prcky udělá.

27.2. Nedělní odpoledne jsme opět trávili s návštěvou. Tentokrát přijeli budoucí páníčci až  z jihu Čech, ale věřím, že cesta jim za to stála. Znakatá Adélka je jistě uchvátila jako nás, štěnda dostala zas nějaké mlsky a maminka Aila kostičku. Velmi děkujeme i za ostatní milé pozornosti. (Jsem zaskočena s jako vstřícností k nám lidé jezdí a velmi nás to těší.heart )Plyšáčci stále více škrábou, koušou, již se mezi sebou perou a pouští hrůzu. Jsou to rarášci. devil Fotečky jsou již na webu.

26.2.  Na návštěvu přijela milá paní, u které najde domov a vlídné přijetí mazlivý blonďáček Almus Arran. Odpoledne nás pak potěšili návštěvou budoucí majitelé naší černé lady Chelsinky. Všichni chlupáčci dostali botičku na kousání ( až budou moct) a Ailinka kostičku. I my moc děkujeme za mlsky na nervy. Jsme rádi, že i naše Chelsinka bude jistě v dobrých rukách.

24.2.  Dnes jsou štěňátkům 4 týdny.  Večer všichni dostali na odčervení úměrnou část tabletky smíchanou s jogurtem a moc si mlaskali.smiley Dnešní odpoledne se také rozhodlo, že krásný Andelot dostane moc hodnou rodinu, která již hovawarta měla. Video z dnešních her máte zde:

23.2. Dnes máme opět pár novinek. Včera jsme zjistili poměrně velký přírůstek na váze u všech štěňátek, je vidět, že jim krmení chutná. Na štěnda se v podvečer přijeli podívat další moc hodní lidé s dětmi, tak jsou zas všichni chlupáčci pěkně vymazlení. heart Největší novinkou však je asi to, že nám dorazila tetovací čísla. smiley

22.2. Plyšáčci jsou vzhůru již od půl 7 a je jich všude dost. laugh Běhají po celé kuchyni, neohroženě zkoumají různá zákoutí, zápasí mezi sebou i s pet lahvemi, hadry, smetákem a lopatkou. Baští rozmáčené granulky a jsou spokojeni úžasně kontaktní. Přidala jsem pár foteček na web. wink

20.2.  Dnes jsme měli trošku Den otevřených dveří. smiley Štěňátka navšítili budoucí páníčci, Ebinku pomuchlovala moc příjemná rodina se třemi dětmi. Na Astonka se byli podívat také moc milí a sympatičtí páníčci. Obě štěňátka se dostanou jistě do dobrých a zkušených rukou, z čehož máme moc velikou radost.

Ještě jednu novinku pro dnešek  nesmím zapomenout - štěňátka ochutnala namočené granulky a nezbylo ani sousto. yes

19.2.  Další fotečky v galerii na live. Upozorňuji, že štěnda nejsou mokrá, jen od kašičky. wink

18.2.  Dneska jsme měli další návštěvu, tentokrát již odbornější - specializující se právě na hovawarty. Tudíž jsme společně posuzovali krásné hlavičky a zatím vyrovnané chování všech štěňátek. Podívali jsme se na vyrůstající zoubky. Velmi zaujali oba psíci - plaváčci. Uvidíme, komu se nakonec dostanou do rodin a jak budou vyrůstat. Určitě uvítáme i na tyto psíky zájemce, kteří by je alespoň jednou prezentovali v konkurenci, neboť se zatím jeví velmi pěkně.

Doplněna váhová tabulka ( 17.2.). Trojice plaváčků má již přes 2kg, všichni přibírají, kašička chutná, příští týden budeme pomalu přidávat do kaše granulky. Také čekáme na teplé počasí, abychom mohli již prvně ven.

17.2.  Dnes štěnda absolvovala další socializační návštěvu. Všichni prťouskové byli pěkně unaveni, ale ještě po návštěvě se stihli pořádně nabaštit. Brzy přidáme video, jak to vypadá,když baští "krušovická sedmička". smiley Po kaši se mrňouskové ještě trošku vyřádili a prozkoumali okolí, fialový psík se odvážil vyzkoušet i prkna, někteří si vyzkoušeli zápas s hadrem, Ebinka se uložila pod topení, kde únavou usnula, černá fenečka se poprala se žlutou a pak se šlo opět hajat.

16.2. Přidávám první socializační fotografie. Všechna štěnda se bez problému nechala muchovat, fialový pejsek, který se jeví jako největší pohodář a možná i mazel ( ačkoliv i on umí pořádně ňafat a okusovat sourozence - vžyť je to kluk )se hned po prozkoumání terénu zabydlel na klíně návštěvy, vedle něj si pak lehla i oranžová fenečka. Ostatní chlupáčci odpadli také brzy. Ale těší nás, že se nikdo nezalekl ani se nestranil. Fota jsou v galerii, zde malá ukázka.

 

15.2.  Dnes jsem odesílala žádost o vydání tetovacích čísel štěňátkům.

14.2. Prvně na výletě v obýváku.  Dnes odpoledne štěňátka prvně vyrazila na poznávácí obchůzku.Nejprve byla trochu překvapená, ale po chvíli se odvážnější z nich vydali na obchůzku.Další se k nim brzy přidali. Velikou radost měl i náš malý Vojtíšek, když mohl sledovat, jak mrňousci lezou. Fotečky jsou v galerii, video zde.smiley

13.2. Znovu jsem přidala pár foteček. Štěnda se učí na toaletu, zatím jsme to vyřešili tak, že mají v bedně dvě části - jednu s dekou na hajání a druhou s podložkou. Někteří hned ráno šli přímo na správné místečko čůrat, ale než to pochopí úplně, chvilku to potrvá.wink  Zde najdete dnešní  VIDEO .

12.2. Dnes jsem opět přidala video i maličko fotek. Ailince mlíčko opravdu stačí, i když jsme vyrazili na nákup a připravili se již na příští týden, kdy plánujeme začít přidávat kaši. Neodolala jsem a koupila štěňátkům první hračky, ale pochopitelně jsem předběhla dobu, smiley neboť zatím se zajímají více o sebe navzájem ( hračku si chtěla zabavit Aila, tak jsem ji zas schovala.)  Chlupáčci se ňafou mezi sebou, okusují si ocásky, ouška, lezou jeden přes druhého. Je to legrace. Ailinka je začíná pomalu vychovávat, ale stále se s nimi mazlí a olizuje je.

11.2. Včera jsem vložila do galerie další video a fotečky jednotlivých štěňátek. Začíná býti  veselo, návštěvy se budou mít opravdu na co dívat. smiley Včera večer jsme štěňátka také prvně odčervili, růžový sirup jim nejspíše chutnal, neboť nikdo moc neprotestoval. Ailinka je potom ještě  umyla, sama dostala tabletky a bylo hotovo.  Další video prvních krůčků je ZDE .

 

 9.2. Někteří štěněčí cvalíci se váhově blíží k 1,5 kg. Je vidět, že Ailinka se pilně činí s kojením, ačkoliv již opět hlídá svůj rajon kolem domu.

7.2. Štěňátka se začínají stavět na nožičky, je to legrace, jak se motají. smiley Mají pootevřená očka, začínají se jim otevírat sluchovody. Stále však nevidí ani neslyší. Ailinka na ně štěká a chlupáčci nic. cheeky Jsou to andílci.heart

Fota stále přidáváme ZDE .

6.2. Dnes je štěňátkům 10dní. Doplnili jsme váhové tabulky. Včera jsme si všimli, že někteří z chlupáčků již objevují své 4 nožky. Byla veliká legrace pozorovat, jak se staví na nohy a snaží se udržet balanc.cheeky Černý pejsek dokonce zvláštním pohybem ( polochůze poloplaz) přelezl svou plavou sestřičku. Mrňousci se také začínají trochu hlasitěji ozývat, pomalu se jim začínají otevírat oči. Ailinka se dosud pěkně strará, ale občas již potřebuje mít svůj klid ( koho by 7 dětí neunavilo surprise), a tak polehává poblíž bedny.

4.2. Štěňátka rostou jako z vody, všichni již mají přes 1kg. Ještě pár kuliček hledá někoho, komu padnou do oka ( i do srdíčka) a třeba jim vyberou i pěkné jméno.heart

  

3.2. K dnešním "týdeninám" přidávám malé VIDEO . Jinak již vybíráme jména, chtěla jsem upozornit, že pokud někdo nemá nápad na jméno od A, může dát případně i jiné, ovšem jako druhé v pořadí. Je tedy možnost, aby měl Váš pejsek dvě jména (jedno od A a druhé třeba od K) - pokud to nebude moc dlouhé.

2.2. Dnes jsme si všimli, že plaváčkům již začínají pigmentovat čumáčky. Alespoň malá ochutnávka v podobě fotek.

  

1.2.  V sekci "Štěňátka" je přidána nově váhová tabulka jednotlivých mrňousků.yes

31.1. Štěňátka jsou velice roztomilá, zatím hlavně spinkají, Ailinka se o ně pečlivě stará, takže krásně přibírají na váze.  Přidávám odkaz na galerii, kam budeme přidávat fotky mrňouskůgalerie heart

30.1. Máme za sebou další klidnou noc. Řekla jsem si, že napíši pár informací, jak to se štěňátky je po narození. Samozřejmě jsou slepí, ale dokonce i neslyší. Nechtěli jsme tomu moc věřit,tak jsme se přesvedčili.Na miminka jsme volali, tleskali nad nimi, vedle prala pračka - a štěňátka se ani nehnula. cheeky Zvukovody mají totiž ještě uzavřené. enlightened  A ještě jedna zajímavost: mezi štěňátky můž být až několikadenní věkový rozdíl, neboť při oplodnění dozrávala vajíčka postupně, tudíž některé šťěňátko je strašsí než jiné. Možná i proto jsou rozdílné váhy u některých. Ovšem vzhledem k tomu, že máme přibližně podobné váhy u všech štěňátek, zdá se, že mezi nimi až tolik rozdíl věku nebude. heart

29.1. Štěňátka se mají k světu, sice mnoho nenamluví smiley, většinu dne i noci spí, tulí se k mámě a papají. Občas zakňučí, když se jde Ailinka vyvenčit. Ovšem vzorná psí matka se okamžitě vrátí a kontroluje. Váhově včera štěňátka lehounce spadla, ovšem dneska to vypadá, že zas trošku nabrali. Uvidíme večer, kdy přidám i další fotečky.

Dne 27.ledna se Ailince narodila krásná a hlavně zdravá štěňátka.

Vše začal první buclatý plavý klučina (tm.modrý), který se narodil v 11,35hod. U 1.porodu asistoval páníček, panička to nestihlalaugh, dále už jsme ale pomáhali oba. Během hodiny přišli na svět ještě 2 znakaté fenečky ( žlutá a oranžová) a černý pejsek ( sv.modrý). Následovali plavý pejsek ( fialový) a černá fenečka ( stříbrná). Poslední vytoužená plavá fenečka ( červená) dala Ailince asi zabrat nejvíce, je také nejmohutnější.smiley Vše proběhlo bez komplikací, po té nás navštívil pan doktor, zkontroloval Ailinku, kterou pochválil za vzorné mateřské pudy ( cituji:"To se málokdy vidí") , zkontroloval štěňátka ( ošetřil pupíčky, prohlédl). Dle jeho ohodnocení jsou štěnda vpořádku, nemají po zdravotní stránce žádné viditelné vady (paspárky atd.) Zhodotil vrh jako velice pěkný, vyrovnaný. heart Během dne přidám nějaké fotečky a odkaz na video z večerního kojení.

 27.1. Máme 3 pejsky a 4 fenečky - jestli se nepletu :-)

26.1.  Ailinka nás pěkně napíná. Včera večer byla trošku nervozní, ráno měla maličko rozhrabaný pelíšek, ale jinak je v klidu. Určitě se budu snažit dát vědět, kdyby ce cokoliv dělo. wink

21.1. U štěňátek probíhá kalcifikace zubů.Velikost miminek je kolem 14 - 15cm. Nejsíš to budou pořádní rošťáčci a rošťandy, podle toho, jak jsou v bříšku čiperní. Můžeme začít tipovat budoucí skore psů : feneček. laugh

20.1. Máme tu 55.den, porod se blíží. Ailinka již nemá moc chuť k jídlu, polehává, v bříšku se jí mrskají malí četríčci, jen nevíme, kolik jich tam je ukrytých. V neděli budeme připravovat bednu k porodu, příští týden nás čeká zázrak zrození  z Kraje bílé pěny. Brzy přidáme další fota z příprav na den "D".

17.1. Včera večer jsme zaznamenali první pohyby psích miminek. Jsme rádi, že vše probíhá, jak má.

16.1. Dnes přidávám jednu poměrně zdařilou fotku. Je vidět, že Ailinka je již pěkně mohutná, ale řekla bych, že očekávání jí sluší. Štěňátka v bříšku měří zhruba 12 cm a jejich váha je zhruba 75% váhy porodní. Plody mají již zformované tvary. Ještě zbývá 13 dní a dozvíme se, kolik chlupáčků v sobě Ailinčino bříško skrývá. Těší nás, že na to čekání nejsme sami a s námi vše prožívají také další lidé, včetně zájemců o štěňátka. Děkujeme za podporu.

12.1.  Přidá na fotografie porodní bedny. Ještě chybí porodní dečky a podložky, ale Ailince se v bedně líbí.Strávila v ní první noc. Ještě nám zbývá zhruba 18 dní do předpokládaného porodu. :-)

10.1.2011 Vzhledem k tomu, že se již pomalu blíží náš očekávaný den "D", začínáme s přípravami. Zítra bude hotová porodní bedna pro naši nastávající matku, která se pěkně začíná kulatět. Všichni se těšíme na naše vytoužená štěňátka. Začínají se ozývat první zájemci a proto jsme se rozhodli pomalu připravovat také tyto stránky věnované pouze naší chovatelské stanici a našim odchovům. Abychom Ailince nezasahovali do jejích stránek http://www.aila-sobidvur.wbs.cz  Doufám, že tak to bude i trochu přehlednější i pro ostatní naše návštěvníky a přiznivce. Uvidíme, jak se tento nápad osvědčí. Věříme, že ano.

Vítejte tedy na nových stránkách a určitě budeme rádi za Vaše vzkazy, nápady, tipy, dotazy.

TOPlist