Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás

Fotogalerie

Naše CHS vznikla díky naší milované fence Aile Sobí dvůr. Hovawarta vlastníme tedy od roku 2008. Nyní již máme dvě fenky, neboť nás toto plemeno okouzlilo. Z druhého vrhu jsme si nechali doma černoznakatou fenečku Blaugies.

Jsme mezinárodně chráněná chovatelská stanice. Název napovídá, že pocházíme                         z kraje piva - Krušovic. 

Celá naše rodina je plná lásky k zvířatům a díky tomu, že jsme se nastěhovali na vesnici, mohli jsme si dopřát vytouženého hlídacího psa. Nebylo snadné vybrat tu "nej" rasu. Náhodou jsme objevili poměrně málo rozšířenou rasu HOVAWART a bylo jasno. Po prozkoumání vlastností, povahy a také péče o tohoto úžasného tvora jsme věděli, že to  je pes přímo pro nás.

S PRŮKAZEM PŮVODU nebo BEZ ? Původně jsme rozhodně neměli žádné plány navštěvovat výstavy či skládat zkoušky a podobně, nebyl by nám teoreticky pes s PP potřeba. Ale chtěli jsme mít naprostou jistotu, že si pořídíme opravdu hovawarta s jeho povahovými vlastnostmi a pokud možno od zdravých předků, dali jsme nakonec přednost jistotě s PP.

Ailinka nám změnila život...

Ailu si vybrala panička na internetu a dostala ji jako dárek k Vánocům, narozeninám i k svátku dohromady. smiley

Přivezli jsme si ji na Velikonoce r.2008 a od té doby je u nás doma veselo. Vůbec jsem nečekala, že nás tak moc vezme za srdce. Najednou se objevila myšlenka zajet na výstavu ... od té doby jsme jich sjezdili dost a dost. Zapsali jsme se na cvičák, Ailinka se ukázala jako velice šikovná fenečka. Na výstavách jsme zažili i pro nás velké úspěchy, složili jsme pár zkoušek. Když k nám do rodiny přibyl ještě druhý syn, přijala ho Aila úplně báječně a  oba kluky zbožňuje. Až se divíme, co vše si od nich nechá líbit.  Vzhledem k tomu, že jsme splnili i vše potřebné k uchovnění naší fenečky, rozhodli jsme se k založení vlastní chovatelské stanice a k dalšímu rozšiřování této úžasné psí rasy v její plné kráse a v té nejlepší možné linii potomků.

Aila je prostě naše zlatíčko.

A protože jsme se zamilovali všichni, neodolali jsme a z 2.vrhu jsme si nechali jednu psí holčičku doma. A tak je nás již dohromady šest. smiley

    

TOPlist